Jak ćwiczyć na wioślarzu? Wskazówki dla początkujących

| 0 Komentarzy
Atrakcyjna figura to marzenie wielu osób. Sprawdź możliwości urządzenia wioślarz i przekonaj się, jak działa.

Dlaczego warto ćwiczyć na wioślarzu?

Wśród wielu maszyn do ćwiczeń fizycznych wioślarz magnetyczny zasługuje na szczególną uwagę. Przede wszystkim urządzenie to służy do ćwiczenia Twoich rąk i pleców, ale ma także wiele innych zalet. Ćwiczenia na wioślarzu wzmacniają serce oraz poprawiają przepływ krwi w ciele. Wszystkie wymienione cechy sprawiają, że składniki odżywcze dostarczane do organizmu wraz z pożywieniem, nie potrzebują tak dużo czasu, żeby trafić do komórek. Wioślarz HMS wraz z właściwą dietą to recepta na zdrowie i dobre samopoczucie.

Polecane wioślarze

Maszyna do wiosłowania stymuluje większą część Twojego ciała (badania pokazują, że jednocześnie ćwiczy aż 84% wszystkich mięśni). Ma to bardzo duże znaczenie, kiedy pragniesz zrzucić zbędne kilogramy albo pracujesz nad muskulaturą. W takcie aktywności bardzo szybko spalisz kalorie. Wioślarz Hammer umożliwia wykonanie treningu ogólnorozwojowego, który doskonale wpływa na wygląd całej sylwetki. Regularne sesje wystarczą, żeby wzmocnić Twoje ciało i poprawić ogólną kondycję.

Wioślarz do domu sprawi, że Twoje ciało zyska bardziej atrakcyjny kształt i znikną niechciane wałki tłuszczu, a to wszystko za sprawą dobrze opracowanego treningu. Wioślarz mechaniczny umożliwia wykonywanie ćwiczeń wpływających na poprawę kondycji układu oddechowego. Ta cecha jest szczególnie ważna w przypadku osób, które w przeszłości paliły papierosy albo zmagają się z astmą. Regularne ćwiczenia niwelują problemy w trakcie oddychania (poprawiasz wydolność płuc).

Wioślarz wodny może być używany przez wszystkich członków rodziny, gdyż ma regulację obciążenia. Sprawdza się na przykład, kiedy skupiasz się na zrzuceniu tkanki tłuszczowej — wykonuj interwały oraz aeroby. Z kolei w celu poprawy wytrzymałości i rozbudowania masy mięśniowej najlepiej zdecyduj się na interwały. Na Twoją uwagę zasługuje także trening cardio, gdyż profesjonalny wioślarz ułatwi spalenie kalorii i poprawi Twoją kondycję. Bardzo ważne jest jednak ćwiczenie we właściwej pozycji.

Ergometr wioślarski może być używany przez każdego bez względu na kondycję, wagę czy płeć. W trakcie treningu, jaki umożliwia przyrząd do wiosłowania, stawy nie zostają nadmiernie obciążane. Z tego względu, jeśli zmagasz się z bólem w kolanach czy dyskomfortem odczuwanym w innych partiach ciała, ćwiczenia nie pogorszą Twojego stanu zdrowia. Dochodzi do tego także koncentracja uwagi w trakcie wysiłku. Oznacza to, że ćwiczenia na wioślarzu angażują do pracy nie tylko ciało, ale także i umysł.

Jeśli urządzenie do wiosłowania jest wykorzystywane we właściwy sposób, spalisz nawet do 800 kcal w ciągu jednej godziny. To więcej niż w trakcie biegania czy innych treningów. Wioślarz York ułatwi Ci zbudowanie masy mięśniowej, pod warunkiem, że korzystasz z bardzo dużych obciążeń i ćwiczysz w odpowiednim tempie. W omawianej sytuacji musisz utrzymać tętno na poziomie 90% HR. Na maszynie możesz trenować bez względu na pogodę czy porę dnia.

Wioślarz — jak ćwiczyć?

Wioślarz magnetyczny doskonale nadaje się do pobudzania całego ciała i wszystkich mięśni. To rozwiązanie wprost stworzone dla Ciebie, jeśli wcześniej nie miałeś kontaktu ze sportem, ale jednocześnie sprawdzi się także u doświadczonych sportowców. Wioślarz sprzęt do ćwiczeń wpływa na pracę mięśni brzucha, nóg, grzbietu, klatki piersiowej, ramion, a nawet pośladów. Twoja figura zmieni się diametralne, ale musisz dowiedzieć się, w jaki sposób ćwiczyć, żeby uzyskać pożądane efekty.

Prawidłowa technika umożliwi Ci osiągnięcie wielu korzyści w trakcie wykonywanych ćwiczeń. Ruch odbywający się na wioślarzu składa się po kolei z czterech faz. Pierwszą z nich jest chwyt, następnie przyciąganie, odchylenie i powrót. Usiądź na siodełku, a następnie ugnij nogi (powinieneś znajdywać się w niewielkiej odległości od koła zamachowego). W dalszej kolejności upewnij się, że Twoje piszczele są w pozycji prostopadłej w stosunku do ziemi. Wyprostuj ramiona, nadgarstki utrzymuj na tej samej wysokości co przedramiona.

Ergometr wioślarski poprawi wygląd Twojego ciała pod warunkiem, że w trakcie ćwiczeń tułów pochyla się pod niewielkim kątem do przodu. Kolejny krok w trakcie aktywności fizycznej to przyciąganie. Kiedy wyprostujesz nogi, siodełko, na którym siedzisz, automatycznie skieruje się do tyłu. Nogi pracują wtedy intensywnie, pamiętaj o wyprostowanych ramionach. Gdy uchwyt znajdzie się tuż nad kolanami, to dla Ciebie okazja na włączenie rąk.

Wioślarz mechaniczny wymaga od Ciebie prawidłowego odchylenia ciała — to trzecia faza treningu. Ta czynność ma miejsce, gdy nogi zostaną już wyprostowane. Przyciągnij uchwyt do siebie (do brzucha) i delikatnie się odchyl. Nie rób tego zbyt mocno — w przeciwnym wypadku nadmiernie obciążysz kręgosłup. Twoje przedramiona powinny znaleźć się w pozycji równoległej do podłoża. Każda czynność ma być płynna, tylko wtedy trening przyniesie bardzo dobre rezultaty.

Końcowy etap, którego nie może zabraknąć w trakcie ćwiczeń to powrót. Musisz delikatnie pochylić się, oddalić ręce, a w czasie kiedy uchwyty są nad kolanami, ugnij nogi. Takie działania pozwolą skierować Twoje ciało do koła zamachowego. Wioślarz powietrzny wymaga praktyki, a cztery omówione powyżej fazy przyczynią się do uzyskania wymarzonej sylwetki. Wszystkie wymienione czynności wykonuj bez przerwy.

Jak przygotować się do treningu wioślarskiego?

Wioślarz hydrauliczny może być używany przez każdego, dlatego nie musisz się specjalnie przygotowywać. Z każdym treningiem Twoja kondycja będzie lepsza. Z tego względu to sprzęt rekomendowany zarówno dla doświadczonych sportowców, jak i osób, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z siłownią albo wysiłkiem fizycznym. Maszyna do wiosłowania wpływa na poprawę kondycji, sprawia, że szybko spalisz zbędną tkankę tłuszczową i wyrzeźbisz sylwetkę.

Jedyny trening, jaki poleca się przed rozpoczęciem ćwiczeń na wioślarzu, to praca nad wytrzymałością i kondycją. Zacznij biegać, chodź po schodach oraz wykonuj mnóstwo innych aktywności, które sprawią, że będziesz odczuwać mniejszy dyskomfort w trakcie ćwiczeń na maszynie i jednocześnie unikniesz zakwasów mogących skutecznie zniechęcić Cię do podjęcia wysiłku po raz kolejny. Nie zaczynaj od zbyt dużego obciążenia, daj sobie czas, aby przywyknąć do regularnych treningów.

Wioślarz wodny przyniesie bardzo dobre rezultaty, kiedy dokładnie zapoznasz się z techniką wykonywania ćwiczeń. Zwróć szczególną uwagę na wyprostowane plecy, wolny podjazd oraz szybki wyprost rąk, kiedy drążek zostanie już przez Ciebie ściągnięty. Nie ustawiaj maksymalnego oporu na maszynie, gdyż zmęczenie pojawi się jeszcze zanim Twoje ciało będzie rozgrzane. Zaawansowane urządzenia kontrolują puls, ilość spalonych kalorii i inne parametry. Pamiętaj, nie przetrenuj się już pierwszego dnia!

Zasady prawidłowej techniki ćwiczeń na wioślarzu

Domowy wioślarz do ćwiczeń to urządzenie, które przynosi bardzo dobre rezultaty. Nie możesz zapominać jednak o właściwej technice w trakcie wykonywania ćwiczeń. Do podciągania używaj przede wszystkim nóg — to właśnie ta partia ciała powinna pracować najbardziej intensywnie. Jeśli ręce zaczną trening, bardzo szybko odczujesz zmęczenie i zniechęcenie do dalszych aktywności, a rezultaty nie będą zadowalające. Dodatkowo możesz nabawić się kontuzji.

Wioślarz Kettler nie będzie nadmiernie obciążał kręgosłupa, kiedy odchylasz się do tyłu pod niewielkim kątem. Pamiętaj o utrzymywaniu przedramion i nadgarstków w jednej linii, pod żadnym względem nie uginaj ich. Pozycja łokci zmienia się jedynie w ostatniej fazie ruchu (nogi również pozostają wyprostowane). Nie przesadzaj z oporem i nie wybieraj maksymalnego obciążenia podczas pierwszego treningu.

Wioślarz treningowy wymaga od Ciebie skupienia i koncentracji. W trakcie ćwiczeń drążek powinien być przyciągany do klatki piersiowej stopniowo, jednocześnie odchylaj plecy pod niewielkim kątem. Z kolei odpychanie się nogami wykonuj szybko i dynamicznie. Przy wyprostowanych nogach dociśnij stopy do podpórek. Pamiętaj, że w trakcie ruchu przeciwnego (nogi pozostają ugięte) masz delikatnie odrywać pięty od podpórek. Jeszcze zanim zaczniesz ćwiczyć, mocno przyciągnij paski u stóp. W przeciwnym wypadku nogi nie będą miały stabilnego podłoża.

Używany regularnie wioślarz hydrauliczny przynosi bardzo dobre rezultaty pod warunkiem, że plecy są cały czas wyprostowane, a mięśnie brzucha napięte. W trakcie ćwiczeń trzymaj prostą postawę, nie unoś ramion, nadgarstków i łokci w górę. Dopasuj parametry urządzenia do własnych możliwości, nie obciążaj za bardzo mięśni i stawów, gdyż nabawisz się kontuzji, a odczuwane zmęczenie wypali cały Twój zapał. Przed wyborem odpowiedniej maszyny sprawdź ranking wioślarzy. Wybierzesz sprzęt ze wszystkimi pożądanymi dodatkami i optymalnymi parametrami.

Wioślarz — jakie mięśnie pracują?

Wioślarz do ćwiczeń w domu angażuje aż 84% mięśni, dlatego można śmiało powiedzieć, że w trakcie jednego treningu pracuje niemalże całe ciało. Wioślarz Zipro pomaga więc w zrzuceniu zbędnych kilogramów, które odłożyły się w okolicach brzucha oraz nóg, ale jednocześnie to doskonała opcja w trakcie pracy nad większą muskulaturą. Możesz poszerzyć ramiona i wypracować mięśnie na plecach.

Każdy trening umożliwia pracę nad całym ciałem, czyli spalasz nawet do 800 kcal. Wioślarz składany to jedna z najlepszych maszyn treningowych dostępnych na rynku, gdyż nie wymaga długich sesji. Efekt ćwiczeń jest uwarunkowany intensywnością pracy ramion oraz nóg, wybieranym obciążeniem oraz czasem poświęconym na trening. Wioślarz wodny zapewnia lepszą kondycję organizmu i poprawia jego wydolność. Wraz z upływem czasu korzystanie z maszyny sprawia coraz większą przyjemność.

Wioślarz Concept 2 pobudza do pracy ramiona, ręce, barki oraz plecy. Ćwiczy również brzuch oraz pośladki. Największy wysiłek wykonują jednak nogi, gdyż to na nich opiera się największe obciążenie, to one rozpoczynają cały trening. Właściwa technika sprawia, że Twoje stawy nie zostają nadmiernie obciążone, czyli unikniesz dłuższych przerw w treningach. Krótka aktywność wykonywana kilka razy w tygodniu przyniesie bardzo dobre rezultaty.

Jakie są przeciwwskazania do ćwiczenia na wioślarzu?

Wiosła do ćwiczeń nie angażują jedynie górnych partii ciała, gdyż pracują także nogi i pośladki. Ruch, jaki zapewnia wioślarz wodny drewniany, przypomina nieco podnoszenie ciężarów i stanowi doskonały wybór dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Trening nie forsuje organizmu, ale istnieją pewne przeciwwskazania do korzystania z maszyny. Chodzi przede wszystkim o zmaganie się z intensywnymi bólami kręgosłupa.

Wioślarz magnetyczny Kettler to doskonały wybór, który nie obciąża stawów biodrowych i kolanowych, a efekty pracy pojawiają się bardzo szybko. Dodatkowo zrezygnuj z treningów, kiedy masz wadę postawy wpływającą na technikę ćwiczeń. Mowa przede wszystkim o kifozie. Jeśli czujesz, że Twoje ciało jest przemęczone, nie masz dobrego dnia i w trakcie wykonywania podstawowych czynności towarzyszy Ci ból – zrezygnuj z aktywności.

5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 16:45
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.